AKTUALITY

I v sobotu pracujeme... :-)

31.5. se sešla republiková rada VIZE 2014 proto, aby zhodnotila výsledky voleb do Evropského parlamentu a aby také probrala stav kandidátek do voleb komunálních a senátních, které se nezadržitelně blíží. Nálada byla skvělá, i když těžce pracovní :-)

 

Zasedáni rady VIZE2014 Zasedáni rady VIZE2014

Zasedáni rady VIZE2014 Zasedáni rady VIZE2014

Zasedáni rady VIZE2014 Zasedáni rady VIZE2014

Volby do EP

Vážení spoluobčané,

volební kampaň dospěla do finále a zítra jdeme k volebním urnám. Chci vás všechny požádat o to, abyste šli volit v co největším počtu. Mnozí volby do EP podceňují a tvrdí, že svých problémů zde u nás máme více než dost a že se nás evropské problémy a témata netýkají. Je to velký omyl. EU ovlivňuje dnes a denně životy nás všech. ČR je součástí EU, a proto bychom se o to, co se děje v Evropě, měli zajímat. Tím, že půjdeme k volbám do Evropského parlamentu, rozhodujeme nejen o naší vlastní budoucnosti, ale i o budoucnosti našich dětí. ČR bude mít v Evropském parlamentu po těchto volbách 21 křesel. To není mnoho, ale i těchto 21 mandátů může ovlivnit mnohé. Proto prosím vybírejte uvážlivě a dobře zvažte, komu dáte svou důvěru.
VIZE 2014 je nová politická strana, která na své kandidátce do EP nabízí nové a vysokou politikou nezkažené osobnosti. Mohu vás ujistit, že to jsou lidé, kteří v případě zvolení budou důstojnými reprezentanty ČR v Evropském parlamentu a že jsou to současně lidé, kteří čas strávený v poslaneckých lavicích neprospí. V těchto volbách kandidují kvůli tomu, aby hlas zástupců ČR byl v EP konečně dostatečně slyšet. Naši kandidáti se nebojí vzlétnout proti větru, a proto v Evropském parlamentu budou prosazovat to, co trápí nás, občany ČR, a ne to, co nám „zezhora" diktuje někdo jiný.

EU je evidentně na jakési křižovatce a hledá cestu, kudy se vydat. Pojďme tedy poslat do Evropského parlamentu „novou krev a energii", která pomůže tu správnou cestu najít. Jako předseda VIZE 2014 vám nabízím naše kandidáty a prosím vás o to, abyste jim dali svůj hlas a důvěru. Nezklamou vás.

Děkuji.

Mgr. Aleš Hemer
Předseda VIZE 2014

Andrej Babiš se začíná ukazovat v pravém světle

Řada živnostníků byla totálně znechucena politikou pravicových stran, které v čase hospodářského propadu navyšovaly daně. Proto velká část živnostníků a malých podnikatelů volila v minulých volbách hnutí ANO. Tito voliči musí být nyní rozhořčeni, protože v Babišovi spatřovali blízkou duši. Spatřovali v něm někoho, kdo jim nebude zvyšovat daně a kdo chápe, že živnostenské podnikání nelze srovnávat se zaměstnaneckým poměrem. Nakonec toto sám Andrej Babiš před kamerami několikrát sliboval – nebudu vám zvyšovat daně! Pod vlivem tohoto slibu šli živnostníci k volbám a hnutí ANO volili. Teď však živnostníci vidí, jak se hrozně mýlili. Realita totiž ukazuje, že se Babiš, který před minulými volbami deklaroval nezvyšovat daně a osekat náklady státu, chová jako ministři minulých vlád, tj. že i pro něj je daleko snazší zpřísnit podmínky živnostníkům a malým podnikatelům než opravdu zahájit a realizovat zásadní efektivní opatření a strukturální reformy, které přinesou kýžený efekt.

Babiš a jeho lidé chtějí, aby OSVČ využívající paušály nemohly odečítat základní slevu na poplatníka, tedy cca 25 tisíc korun. U některých OSVČ využívajících paušálu by nárok na slevu nezanikl, ale u té skutečně podstatné části ano. Je jasné, že po započtení ekonomických důsledků z těchto Babišem navrhovaných opatření se stav státní kasy rozhodně nezlepší, ovšem mnohým živnostníkům tím zkomplikuje jejich podnikání. Pro mnohé může mít toto opatření (včetně omezení obratového stropu) dokonce fatální důsledky.

Je tedy zřejmé, že hnutí ANO nedrží své volební sliby a že se vydalo cestou těch, které samo v předvolební kampani kritizovalo. Doufejme, že si to voliči z řad živnostníků, malých a středních podnikatelů uvědomí a vystaví Babišovi účet v nadcházejících volbách.

Mgr. Aleš Hemer, předseda VIZE 2014

Představujeme naše kandidáty do evropských voleb!

Doufáme, že už brzy najdete tento leták ve svých poštovních schránkách.

Kandidati vize2014    Kandidati vize2014

Aleš Hemer: Nebojíme se jít proti větru

Ales hemer 285x285vPředseda strany VIZE 2014 Aleš Hemer v této chvíli rozhodně není v záviděníhodné situaci. Stojí v čele strany, která má přinést do české politiky nový trend, nový přístup a nová jména. To vše ve volebním roce, s minimem času na přípravu. Navíc s logickým zadáním – po mnoha přešlapech řady subjektů přinést do politiky vize, které fungují.

Proč právě VIZE 2014?
Protože vize obecně téměř všem schází. Na mnoha místech zaslechnete volání po vizích, po tom, abychom konečně našli správný směr a správná řešení. Proto název VIZE 2014. Nabízíme vize, nabízíme řešení a narodili jsme se v roce 2014. Význam číslovky v názvu je zřejmý. Naší zemi chybí vize, nicméně od 15. 2. 2014 již můžeme říct: Česko má konečně svoji vizi – VIZI 2014. A právě VIZE 2014 nám bude tyto vize přinášet, navrhovat a ukazovat směr.

Číst dál...